Forum biznesowe

Kilka Ważnych Pytań

Tutaj podyskutujesz z nami na ogólne tematy związane z biznesem - o papierach wartościowych, giełdzie, stanie gospodarki i innych takich.

Kilka Ważnych Pytań

Postprzez Darkael » 07 wrz 2015, 13:37

Witam

Prowadzę księgarnię internetową, ostatnio jednak byłem zmuszony do zamknięcia lokalu i działania jedynie w internecie, oprócz książkami postanowiłem również zając się sprzedażą biżuterii, głównie srebrnej. W związku z tym miałbym parę pytań, jestem otwarty na wszelkie sugestie czy propozycje pomocy.

Ad. 1 Towar w chwili obecnej umieszczam głównie na Allegro i Świstaku, zamierzam w niedługim czasie umieścić go również na Olx-ie, zastanawiam się również nad e-bayem. Zatem czy opłaca się umieszczać towar na e-bayu i jakie jeszcze znacie portale gdzie warto byłoby się ogłaszać ?(z gumtree czy lento nie miałem zbyt wielu odpowiedzi) .

Ad. 2 Zamierzam wskrzesić sklep internetowy, miałem jeden na serwerach nazwy (sklepicom pro), lecz po roku okazało się że nazwa żąda zapłaty abonamentu za cały rok z góry na co mnie nie było stać. W związku z czym mam pytanie czy istnieją darmowe strony do założenia własnego sklepu internetowego, ewentualnie czy znacie płatne miejsca gdzie płaci się abonament miesięczny nie roczny. Co polecacie, gdzie warto, a gdzie nie, opinie doświadczenie, porady mile widziane.

Ad. 3 W związku że teraz więcej czasu będę działał przed komputerem zamierzam prowadzić bloga na którym będę pisał artykuły, na podstawie dostępnych u mnie książek mające zachęcić do ich zakupu, nie ma zbytnio w tym doświadczenia lecz od czegoś trzeba zacząć. Jakie portale do prowadzeni bloga polecacie, gdzie treść nie będzie zakryta tysiącem reklam i nie będzie problemów z odnośnikami do właściwej strony/ sklepu/aukcji.

Ad. 4 Czy znacie jakieś portale internetowe gdzie można umieszczać własne artykuły (naukowe, recenzje itd.), gdzie np. w tekście można umieszczać odnośniki do strony zakupu publikacji/ towaru. Artykuły oczywiście umieszczałbym za darmo w celu pozycjonowania strony czy reklamy książek. (mam parę pozycji na allegro które mam tylko ja, więc wystarczyło bym zachęcił czytelnika do poszukania odpowiedniego tytułu).

Ad. 5 Czy opłaca się pisać i czy polecacie portale typu „giełda tekstów” gdzie sprzedaje się własne artykuły przez co mogą one trafić na strony do których normalnie nie miałoby się dostępu.

Ad. 6 Posiadam fan page-a na Facebooku i konto na Twitterze, gdzie jeszcze warto by było założyć konto na tego typu portalach i czy możecie podać jakiś poradnik jak nieco ożywić taki fan-page? (np. nie mam pomysłu jak reklamować książki czy pierścionki na YouTube)

Ad. 7 W związku z tym że nie będę teraz płacił czynszu mogę więcej pieniędzy zainwestować w reklamę, skąd wziął się pomysł na stworzenie katalogu/ lokalnej gazety w wersji papierowej. Czy możecie polecić jakiś kreator takiego katalogu/gazety? Jakie wiążą się z tym obowiązki prawne, czy trzeba nadawać ISBN?? Publikacja byłaby darmowa, możliwe że nawet za darmo wysyłana do klienta, płatne byłyby reklamy w środku gazetki. Prócz produktów i możliwości ich zamówienia w gazecie ukazywałyby się artykuły, relacje, fotografie itd. (nie tylko moje) no i oczywiście reklamy.


Z góry dziękuje za wszelkie porady czy wskazówki.
Darkael
 
Posty: 1
Dołączył(a): 07 wrz 2015, 13:36

Re: Kilka Ważnych Pytań

Postprzez Karmelkowa » 09 wrz 2015, 11:29

1) Wszystkie portale, które wymieniłeś, warto "obsługiwać". Olx i Gumtree również, jest to bardzo fajne miejsce do znajdywania klientów.
2) Rozsądniejsze jest zrobienie samemu sklepu internetowego, nie jest to duży kosz ani również nie jest to nad wyraz skomplikowane przedsięwzięcie.
3) Bloga twórz w ramach własnej domeny, wygląda to nie tylko profesjonalnie, jest jednak również bardzo praktyczne. Cokolwiek się nie wydarzy, na darmowym hostingu Twoje konto nagle może zniknąć i tracisz wszystko co do tej pory stworzyłeś.
4) Nie używam to nie pomogę
5) Lepiej szukać klientów na własną rękę, w tych serwisach zawsze zapłacisz prowizję więc mija się to trochę z celem.
6) Instagram, fora regionalne
7) Za duże koszty i problemy w stosunku do korzyści. Testowane na własnym przypadku i wiem, że się to po prostu nie opłaca.
Karmelkowa
 
Posty: 64
Dołączył(a): 09 wrz 2015, 10:38


Powrót do Ogólne dyskusje o biznesie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości