Forum biznesowe

problem

Jeśli masz jakikolwiek inny problem z działalnością gospodarczą lub jeśli po prostu będziesz chciał porozmawiać o jakimś zagadnieniu związanym z prowadzeniem firmy, to miejsce będzie dla Ciebie idealne.

problem

Postprzez macheck » 09 paź 2014, 14:09

Witam, nie wiedziałam gdzie umieścić temat, więc jesli jest w złym miejscu to z góry przepraszam.

Może znajdzie się tutaj osoba znająca się na prawie. Mam pewien problem, a minowicie czy firma może nie wyplacać frachtu 4400 euro za uszkodzenie które powstało, tylko nie wiadomo czy powstało podczas załadunku czy podczas transportu. Wartość szkody to 5300 zł . Sprawa oczywiście zgłoszona do ubezpieczyciela, który nie jest w stanie określić kiedy uszkodzenie powstało, natomiast firma nie chce zapłacić. Co robić ? Na stronie prawotransportowe znalazłam kontak do prawnika od transporu, kontaktować się czy może proponujecie jakieś rozwiązania? Prosze o radę.
macheck
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 wrz 2014, 13:04

Re: problem

Postprzez anna bolewicz » 23 paź 2014, 13:04

Przewoźnik odpowiada za towar od momentu przyjęcia do momentu wydania. Jest to odpowiedzialność na zasadzie "ryzyka", więc jeśli jesteście pewni, że roszczenie klienta jest nienależne to trzeba odrzucić ich reklamacje i podać ich do sądu o zapłatę. Tak mi się bynajmniej wydaje, ale specjalistką nie jestem :)
anna bolewicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 paź 2014, 11:47

Re: problem

Postprzez jankowsky » 29 paź 2014, 12:28

Wszystko zależy co masz zapisane w umowie. Prawnikiem nie jestem więc też nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd. Na tej stronie prawoprzewozowe.pl znajdziesz kontakt do dobrego prawnika, który na pewno Ci doradzi co powinieneś w tej sytuacji zrobić. Pracuję w logistyce i wiem, że niestety takie przypadki nie należą do rzadkości, więc pomoc prawnika na pewno się przyda.
jankowsky
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 paź 2014, 11:11

Re: problem

Postprzez macheck » 31 paź 2014, 13:20

Dzięki za pomoc. Skorzystałem z Waszej rady i skontakotowałem się z prawnikiem od prawa transportowego, którego polecaliście. Dam znać jak sprawa się potoczy.
macheck
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 wrz 2014, 13:04

Re: problem

Postprzez jasny » 03 lis 2014, 16:36

Oni wezmą swojego i sprawa potrwa, ale chętnie przeczytam zakończenie. Tylko na zachodzie takie sprawy załatwiaja w tydzień, u nas miesiącami, niestety taki klimat.
jasny
 
Posty: 267
Dołączył(a): 20 mar 2014, 20:50


Powrót do Ogólna dyskusja o prowadzeniu firmy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości