Forum biznesowe

Jak zrobić patent

Masz pomysł na biznes? Podziel się nim z nami. Wydaje Ci się, że masz plan, ale nie jesteś pewien, w jaki sposób go zrealizować? Nie martw się. Na tym forum na pewno Ci doradzimy.

Jak zrobić patent

Postprzez NoNameIsTheName » 28 sie 2014, 13:02

Orientuje się ktoś, jak można zdobyć patent na coś? Ile to kosztuje pieniędzy i wysiłku? Czy można sprawdzić, czy mój pomysł już istnieje? I czy sprzedając lub umożliwiając prawa do patentu można jakoś zarabiać? Oczywiście nie chcę wchodzić w drogę ugryzionemu jabłku:D
NoNameIsTheName
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 sie 2014, 12:50

Re: Jak zrobić patent

Postprzez karpol » 11 kwi 2016, 20:06

Najważniejsze, żeby najpierw coś takiego wymyślić, a później na tym skorzystać. Jeżeli oczywiście ktoś z Was ma już jakiś niesamowicie innowacyjny pomysł, to warto pomyśleć o działach POIR 2.3.4 na ochronę własności przemysłowej. Pomoc w uzyskaniu dofinansowania na takie coś możecie otrzymać w wielu firmach, a m.in. można je uzyskać dzięki Aston Dotacje, a ich projekt znajduje się na stronie http://aktualnedotacje.pl/dzialanie-poi ... emyslowej/ . Wydaje mi się, że jak już ktoś ma na coś patent, to właśnie warto wystąpić o ochronę własności intelektualnej ;)
karpol
 
Posty: 156
Dołączył(a): 04 gru 2014, 16:05


Powrót do Pomysł na biznes



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron