Forum biznesowe

spór z właścicielem nieruchomosci

Ubezpieczenia to temat, którego nie można pomijać prowadząc firmę. Podyskutuj z nami, poradź się, na pewno pomożemy.

spór z właścicielem nieruchomosci

Postprzez maciekjot » 15 mar 2016, 14:23

wazny temat, prośba o porady. Moja ciotka wynajmuje lokal, który jest siedzibą jej firmy (prowadzi małą działalność gospodarczą). Babka, od której wynajmuje mieszkanie wypowiedziała z dnia na dzień wypowiedziała jej umowę i podniosła jej znacznie (podkreślam – znacznie) czynsz i dała "ultimatum" – albo warunki wchodzą w życie natychmiastowo albo... jeśli nie zaakceptuje nowych warunków i nowej podwyżki, wypowiada jej całą umowę w trybie natychmiastowym. Czy ktoś mógłby polecić dobrą firmę/prawnika/adwokata, którzy specjalizują się w tego typu rzeczach i udzielają porad prawnych?
maciekjot
 
Posty: 2
Dołączył(a): 04 gru 2015, 11:01

Re: spór z właścicielem nieruchomosci

Postprzez Majeczkaa » 26 lip 2016, 08:55

Nie można tak wypowiedzieć umowy w trybie natychmiastowym jeśli wynajmujący opłaca regularnie lokal, nie zniszczył go. Niestety niektórzy właściciele tego nie rozumieją. Ja też miałam podobną sytuacje i właścicielka lokalu z dnia na dzień chciała zmienić mi warunki wynajmu, ale na szczęscie nie wpadła na pomysł, żeby wypowiedzieć mi umowę w trybie natychmiastowym. Nie zgodziłam się na te zmiany, bo ten lokal nie był wart takiej ceny i udało mi się znalezć lokal w tej cenie, ale w lepszym standardzie w tej wyszukiwarce lokali biurowych http://www.officemap.pl/search/list/?city=krakow .
Majeczkaa
 
Posty: 174
Dołączył(a): 07 paź 2015, 12:21


Powrót do Ubezpieczenia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


cron