Forum biznesowe

Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Napisz tu o swoim biznesie.

Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez Grzegorz » 14 lip 2011, 14:58

Dla niektórych miejsce mojej siedziby moze wydawać się nieco zaskakujące, ale musze powiedzieć, że w Burkina Faso mieszka mi się fantastycznie.
Prowadzę swoją działalność od roku 1997, zaczynałem od sprowadzania kosiarek z Niemiec, nie było lekko, ale poznałem wtedy wielu fantastycznych ludzi, przy okazji podszkoliłem swój niemiecki. Krążenie między Niemcami a Polska nie było dla mnie problemem, lubię życie na walizkach. Lubie też podróżowanie.
Póżniej, w roku 1999 zmieniłem swoją siedzibę na małe biuro. Porzuciłem ostatecznie mój, mały garaż. Miałem juz kilku stałych klientów, także biznes rozwijał sie coraz lepiej. W latach '90 był dość duży popyt na kosiarki, także trafiłem na żyłkę złota. Niestety, później na nasz polski rynek weszły firmy zza granicy i miałem dość sporą konkurencję.
Grzegorz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 lip 2011, 14:22

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez Adam » 15 lip 2011, 11:49

od pucybuta do milionera ?;)
Adam
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 lip 2011, 14:13

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez Grzegorz » 15 lip 2011, 13:37

Kontynuując historię mojej firmy spotkałem się z przeciwnościami w postaci silnej konukurencji z Zachodu. Ciężko było mi się utrzymać na takim rynku, myślałem już o tym, żeby zmienić branże lub wrócić do wyuczonego zawodu. Na jakiś czas zawiesiłem działalność, poźniej na szczescie znalazła się osoba, która wyciągneła w moim kierunku pomocną dłoń. Obecnie współpracujemy ze sobą, a biznes rozwija się prężnie. Mam swoje filię porozrzucane po całej Europie, choć większość zakładów znajduje się na terenie Europy Wschodniej, gdzie konkurencja nie jest tak mordercza. Kiedy zorientowałem się, że ludzie zza wschodniej granicy bardzo często zamiast kupować nowy sprzęt starają sie naprawić swój z różnym skutkiem, poszerzyłem swoją działalność również o dział fachowych usług technicznych. Obecnie staram sie wdrążyć mój biznes w Afrykę, choć na razie, musze przyznac, mam lekko pod górkę.
Grzegorz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 lip 2011, 14:22

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez Adam » 15 lip 2011, 13:52

bardzo fajna historia - pokazuje, że jak się chce, to można :) życzę dalszych sukcesów
Adam
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 lip 2011, 14:13

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez monalisa » 15 lip 2011, 14:06

piasek kosicie?;p
Avatar użytkownika
monalisa
 
Posty: 179
Dołączył(a): 28 cze 2011, 14:34

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez Grzegorz » 15 lip 2011, 14:12

Nie, tam mamy po prostu swoją siedzibę. Chcemy poszerzyć działalność, ale najpierw najlepiej zbadać na co mógłby być tam popyt.
Grzegorz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 lip 2011, 14:22

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez Adam » 15 lip 2011, 14:35

no na kosiarki na pewno nie ;)
Adam
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 lip 2011, 14:13

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez Marzena » 15 lip 2011, 15:09

o Burkina Faso ? trzeba być naprawde dobrym, zeby rozkrecic tam jakąs dzialalność, poziom analfabetyzmu jest tam bardzo wysoki, nie pomyslales Grzegorzu, że to pakowanie pieniedzy w błoto ?
Marzena
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2011, 13:51

Re: Produkcja kosiarek- Burkina Faso

Postprzez monalisa » 01 sie 2011, 14:59

błoto w Burkina Faso?:D jakim cudem? :D:D:D
Avatar użytkownika
monalisa
 
Posty: 179
Dołączył(a): 28 cze 2011, 14:34


Powrót do Twój biznes



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


cron