Forum biznesowe

Ekologicznie

Napisz tu o swoim biznesie.

Ekologicznie

Postprzez Janusz » 11 lip 2011, 14:17

witam,
chciałem podzielić się z Wami moim pomysłem. Od razu zaznaczam, że jestem totalnym laikiem, jeżeli chodzi o sprawy formalne...ale od czegoś trzeba zacząć, a ja mam już AŻ pomysł:)
Zauważyłem ostatnio w sklepie, że coraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy warzywa które kupują pochodzą z ekologicznych upraw. Co więcej, są oni skłonni zapłacić wówczas o wiele więcej za pomidory, ziemniaki czy inne tego typu.
Tak właśnie wpadłem na pomysł, żeby otworzyć niewielki nawet warzywniak, w którym będę sprzedawał tylko i wyłącznie ekologiczne produkty.
Ciekaw jestem co sądzicie o moim pomyśle. Z niecierpliwością czekam na komentarze!
Janusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:08

Re: Ekologicznie

Postprzez Jake » 11 lip 2011, 14:18

Całkiem fajny pomysł, ale to czy wypali, zależy od tego, w jakim miejscu go postawisz. Mam nadzieję, że mieszkasz w większym mieście, gdzie ludzie zwracają uwagę na ekologię.
Jake
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:05

Re: Ekologicznie

Postprzez Janusz » 11 lip 2011, 14:20

mieszkam w "brzydkiej" Łodzi:)
Janusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:08

Re: Ekologicznie

Postprzez Jake » 11 lip 2011, 14:22

No to łódź jest wystarczająco duża :) więcej Ci nie pomogę, bo się na tym nie znam, ale powodzenia!
Jake
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:05

Re: Ekologicznie

Postprzez Krzys_St » 11 lip 2011, 14:41

Pomysł dobry, ale musisz najpierw rozejrzeć się za lokalem, który do tego celu spożytkujesz, założyć firmę, znaleźć kontakty z dostawcami takiej żywności itp. Najlepiej zacznij od tego ostatniego, bo może się okazać, że nie ma sensu zakładać takiego warzywniaka.
Krzys_St
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 maja 2011, 14:36

Re: Ekologicznie

Postprzez monalisa » 11 lip 2011, 14:55

o! dobre to! chce się zdrowo odżywiać więc jem dużo warzyw, ale chciałabym żeby one też były "zdrowe", a nie z dodatkową warstwą sztucznych nawozów.
Serio, już wolę pomidory, które nie mają idealnego kształtu, ale wiem że wyhodowane zostały w przyjaznych warunkach!
Janusz kciuki trzymam!:):):)
Avatar użytkownika
monalisa
 
Posty: 179
Dołączył(a): 28 cze 2011, 14:34

Re: Ekologicznie

Postprzez Marzena » 01 sie 2011, 15:15

bardzo dobry pomysł, zapewne słyszałeś o twórcach jednodniowych soków Marwit, soki może i nie są najtansze, ale dzialalnosc przyniosla naprawde duze zyski w krotkim czasie
podobnie maja sie sprawy u producentow piwa z naturalnych skladnikow- Ciechana Miodowego
teraz kiedy, coraz powszechniejsze są choroby cywilizacyjne, coraz wiekszy nacisk jest na zdrowe odzywianie
Marzena
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2011, 13:51

Re: Ekologicznie

Postprzez blondie » 11 sie 2011, 14:31

to bardzo dobry pomysł. Ludzie już teraz chcą być ekologiczni, a moda cały czas się rozprzestrzenia.
I pamiętajcie, nie kupujcie jajek 3!
blondie
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 maja 2011, 14:27

Re: Ekologicznie

Postprzez monalisa » 25 sie 2011, 14:35

i nie zamawiajcie w restauracjach foie gras!!;p
Avatar użytkownika
monalisa
 
Posty: 179
Dołączył(a): 28 cze 2011, 14:34

Re: Ekologicznie

Postprzez ania » 14 wrz 2011, 14:57

Blondie, mieszkam w dużym mieście, ale blisko placu na który zjeżdżają okoliczni rolnicy. O ile warzywa / owoce (często o wiele droższe niż w marketach, no ale cóż, płaci się za jakość) wyglądają tak jak te z babcinego-wiejskiego ogródka (czyli zdrowo i swobodnie, a nie jednakowo i nad wyraz dorodnie), smakują bardzo dobrze, podobnie jak białe mięso, kupowane w zaprzyjaźnionej kurzej fermie, to jednak pan sprzedający w swej budce TYLKO kurze jaja, nie ma numerów 1 & 2. Zapytany przez nas, dlaczego dostępne są tylko trójki, odparł, że nikomu nie opłaca się inwestować w transport jajek z ferm, na których ptaki traktowane są lepiej i mają zapewnione spokojne warunki do wysiadywania...;( Może macie w tym temacie lepsze doświadczenia zakupowe???
ania
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 wrz 2011, 13:58

Następna strona

Powrót do Twój biznes



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


cron