Forum biznesowe

Prezencja firmy w internecie

Prowadzisz firmę i nie wiesz, w jaki sposób ją promować? Poczytaj o marketingu, reklamie, pozycjonowaniu i różnego rodzaju akcesoriach reklamowych.

Re: Prezencja firmy w internecie

Postprzez draki » 21 sty 2014, 22:45

Dużo daje własna strona promowana na wykładach i konferencjach. Najlepiej opowiadając o czymś warto nawiązać do naszej strony tłumacząc, że pokazujemy na przykładzie naszej strony, bo ona ma to, to i to.
draki

Postprzez Dembi » 02 kwi 2014, 13:17

draki napisał(a):Dużo daje własna strona promowana na wykładach i konferencjach. Najlepiej opowiadając o czymś warto nawiązać do naszej strony tłumacząc, że pokazujemy na przykładzie naszej strony, bo ona ma to, to i to.

Dokładnie wszyscy piszą o promowaniu tylko mało kto się przygląda co promuje, bo tak naprawdę jeśli będziemy mieli nawet najlepszy produkt, który będzie przedstawiony w sposób przeciętny na naszej stronie, to efekt jaki osiągniemy i tak będzie słaby - dlaczego? Bo klient nie uwierzy w jakość jeśli jej nie zobaczy. To ma do siebie internet. Swego czasu zleciłem poprawkę swojej strony firmie WebWave (zostawiam odnośnik może się komuś przyda) sama strona nie była droga, a co się okazało po "modernizacji" ? Że sprzedaż wzrosła o 30% bez żadnego większego nakładu na reklamę czy większego ruchu na stronie, po prostu więcej osób, które wchodziły decydowały się na zakup. Dlatego moim zdaniem promocja jak najbardziej tak, ale najpierw warto dokonać audyty swoje strony pod kątem jej wizualizacji i przejrzystości, dla klienta, bez tego może być ciężko. Mówię to z doświadczenia własnego więc kto posłucha sam będzie mógł ocenić.
Dembi

Postprzez gabrysik » 16 kwi 2014, 02:04

Katalogi - zależy jakie. Są zaśmiecone kompletnie i umieszczanie reklamy naszej firmy w takim miejscu może przysporzyć więcej szkód niż korzyści. Ale sprawdzone, rzetelne katalogi - jak najbardziej. A te są najczęściej płatne ;). No ale cóż - dziś za wszystko trzeba płacić, zresztą aby mieć usługę na wysokim poziomie, trzeba jednak troszkę zainwestować.

Jeśli chodzi o prezencję/prezentację firmy w Internecie, to oczywiście podstawowym narzędziem jest cały czas własna strona internetowa. To nasza podstawowa WIZYTÓWKA. To ona najwięcej mówi o firmie. Jeśli będzie odstraszać, jeśli zostanie wykonana w mało fachowy sposób, to daje ona sygnał naszym potencjalnym klientom, że my też działamy w sposób niefachowy.

Ze swojej strony mogę polecić usługę gotowej strony internetowej http://stronywabonamencie.pl/. Za 79 złotych miesięcznie dostajemy projekt strony internetowej, pełną instalację i konfigurację, dowolną ilość skrzynek e-mail, własną domenę .pl, .com lub .eu, dowolną ilość podstron, dowolną ilość wersji językowych, integrację z Facebook, no i oczywiście profesjonalne wsparcie. To dużo, dużo więcej, aniżeli oferują inne serwisy tego typu, chociażby 1&1 My Website, który również miałam okazję testować.
gabrysik

Postprzez hann » 12 cze 2014, 10:59

Tak to właśnie jest że trzeba mieć swoją stronę www. Często to przez nią klienci poznają firmę za pierwszym razem. Jest sporo agencji, które zajmują się tworzeniem stron np w Poznaniu KurkaDewsign tworzenie stron www poznań zawsze można w takiej agencji zamówić stronę dla firmy.
hann

Postprzez Donieczka » 15 cze 2014, 22:28

No i poza stworzeniem takiej strony cały czas trzeba ją promować, tworzyć bogatą, ciekawą treść i mieć współpracującą firmę, która tą treść wypozycjonuje, podpowie jak dobierać słowa kluczowe, stworzy dużo wartościowych linków.Uczę się teraz tego od firmy Marketing System Dariusz Jurek. Wynalazłam ich w Internecie. Mają na stronie bogate referencje, których nie omieszkałam sprawdzić przed pierwszym spotkaniem. No i rzeczywiście mają na koncie nawet wyciąganie firm z filtrów Google. Zobaczcie tą ich stronę: http://dariuszjurek.pl/
Donieczka

Postprzez wojteks » 15 lip 2014, 14:55

Polecam nowy katalog biznesowy - http://www.biznes-katalog.pl/. Można całkowicie za darmo dodać swoją wizytówkę (adres, mail, strona www +opis), co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce. Na fanpage'u serwisu można również publikować swoje posty, które trafiają do licznego grona odbiorców.
Reklama + pozycjonowanie za darmo!
wojteks

Postprzez lidwina » 15 lip 2014, 23:52

Widziałam na Yellow Pages artykuł o pracy właśnie Marketing System Dariusz Jurek. Oni są cenieni za pracę w trudnej branży Health & Beauty. Rzeczywiście mają osiągnięcia. Poczytajcie artykuł: http://www.yellowpages.pl/magazyn/firma/oddaj-swoja-klinike-w-rece-ekspertow-marketing-system-129.html O taka pracy mi też się przyda.
lidwina

Postprzez marcelina.kote » 30 lip 2014, 08:15

Trzeba pamiętać, że same katalogi, szczególnie te darmowe to jednak nie wszystko. W ogóle ja osobiście jestem przeciwna temu, żeby pozycjonować na własną rękę.
marcelina.kote

Postprzez katarzynka » 16 wrz 2014, 08:52

Warto również się promować na portalach społecznościowych, organizować jakieś konkursy, informować o zniżkach, dzięki temu powiększamy swoją bazę potencjalnych kilentów
katarzynka

Postprzez Grosik » 19 wrz 2014, 07:22

Zgadzam się z katarzynka. Fan Page na facebook.pl lub innym portalu społecznościowym to dobry pomysł. Jeśli chodzi o pozycjonowanie to warto skorzystać z firmy, która się tym zajmuje a nie próbować własnych sił. Nawet nie drogie nagrody zachęcają do udziału w konkursie umieszczonym na Fan Page'u. Jeśli chodzi o katalogi to może być ale jak już poprzednicy pisali to nie wszystko i mogą do końca nie spełnić Twoich oczekiwań. Zawsze to jakaś reklama jest, którą możesz zrobić sam. W takich sprawach to tylko do specjalistów od marketingu najlepiej e-marketingu oczywiście w miarę możliwości finansowych.
Grosik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Promocja i reklama firmy