Forum biznesowe

Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Jeśli masz jakikolwiek inny problem z działalnością gospodarczą lub jeśli po prostu będziesz chciał porozmawiać o jakimś zagadnieniu związanym z prowadzeniem firmy, to miejsce będzie dla Ciebie idealne.

Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez Radek » 10 maja 2011, 09:44

Witam, mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź od bardziej doświadczonych kolegów. Otóż jestem freelancerem i rozliczam się z klientami na zasadzie umowy o dzieło. Samodzielnie odprowadzam składki na ubezpieczenie zdrowotne i odkładam sobie pieniądze na trzecim filarze, trzeba przecież myśleć o emeryturze.
Ostatnio zastanawiałem się, czy nie lepiej będzie założyć działalność gospodarczą. Przez pierwsze dwa lata byłoby świetnie, bo musiałbym płacić niecałe 400 zł. Problem pojawia się dopiero po tym czasie, po dwóch latach, z tego co wiem, będę musiał płacić prawie 1000 zł ZUS-u. To przecież jeden porządny klient.
I tutaj pojawia się pytanie - czy opłaca mi się zakładać działalność gospodarczą?
Radek
 
Posty: 79
Dołączył(a): 10 maja 2011, 09:31

Re: Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez komornik » 10 maja 2011, 12:03

Moim zdaniem zawsze lepiej pracować na własny rachunek - nikt poza Tobą nie stoi Ci nad głową, nikt nie każe zostawać po godzinach, jesteś panem sam dla siebie. A dwa lata masz na to, żeby działalność rozkręcić, jak się nie uda, w każdej chwili możesz ją rozwiązać ;)
Avatar użytkownika
komornik
 
Posty: 56
Dołączył(a): 10 maja 2011, 11:55
Lokalizacja: Bydgoszcz/Mrągowo

Re: Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez pan_czarek » 10 maja 2011, 12:31

Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce, ale przede wszystkim potrafi być niezależny i samodzielny, to dobry pomysł. W innym wypadku, nie polecam.
Avatar użytkownika
pan_czarek
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 maja 2011, 11:49

Re: Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez Majka » 10 maja 2011, 12:34

Moim zdaniem wszystko zależy od tego, czy się nadajesz do zarządzania sobą i swoim czasem. Skoro jesteś freelancerem, to już się tego nauczyłeś. Owszem, bycie sobie panem ma też dużo minusów. a tym tysiącem po dwóch latach się nie przejmuj. Za 2 lata to już na pewno taka kwota nie będzie dla Ciebie problemem.
Avatar użytkownika
Majka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 10 maja 2011, 12:27

Re: Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez karolwielki » 10 maja 2011, 13:23

Majka, nie wiem skąd u Ciebie taka pewność. W życiu bywa zupełnie różnie i najzwyczajniej w świecie może nie wyjść. Nie ma się co za bardzo nastawiać ani w jedną ani w drugą stronę.
Avatar użytkownika
karolwielki
 
Posty: 70
Dołączył(a): 10 maja 2011, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez Radek » 10 maja 2011, 13:43

O. Nie spodziewałem się tak wielu odpowiedzi. Dziękuję wszystkim. Myślę, że nadaję się do tego, aby być samemu sobie szefem. W sumie teraz też jestem, ale bez tych wszystkich papierologii. Spróbuję. Tylko mnie przekonaliście w moich dylematach. Jak się nie uda, to rozwiążę firmę po dwóch latach.
Radek
 
Posty: 79
Dołączył(a): 10 maja 2011, 09:31

Re: Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez Dariusz » 03 sie 2011, 14:24

można wiedzieć czym ta działalność będzie się zajmować ?
Dariusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 03 sie 2011, 13:47

Re: Czy warto zakładać działalność gospodarczą?

Postprzez koralowiec » 15 lis 2012, 19:09

wiadome ale moim zdaniem warto zakładać działalność gospodarczą jak się wie co i jak a nóż widelec może będzie z tego nie mała fortuna :D a jaki to ma być biznes?
Avatar użytkownika
koralowiec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13 lis 2012, 16:47


Powrót do Ogólna dyskusja o prowadzeniu firmy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


cron