Forum biznesowe

Czy do pieczenia trzeba mieć talent?

Zróbmy sobie przerwę. Porozmawiajmy o naszych hobby, o filmach, o muzyce, zrelaksujmy się.

Czy do pieczenia trzeba mieć talent?

Postprzez Sabina » 29 sty 2015, 18:10

W Nowy Rok weszłam z mocnym postanowieniem o oszczędzaniu i kontroli domowego budżetu. Opracowałam listę wydatków, na których można mniej lub więcej oszczędzać, a główne miejsce zajęła żywność, bo na to idzie największa część budżetu.

Postanowiłam np. sama piec chleb, tak, jak to robią moje koleżanki. I tu załamka! Okazuje się, że jeszcze ani jeden bochenek nie wyszedł mi bez zakalca!!! Piekę według przepisów z sieci, więc zdaje się, że powinny być to sprawdzone przepisy. Powiedzcie mi, co robię nie tak, bo moja rodzina mnie znielubi w końcu!!! Macie swoje sposoby na udane wypieki? jakieś triki???
Avatar użytkownika
Sabina
 
Posty: 229
Dołączył(a): 17 wrz 2014, 15:41

Re: Czy do pieczenia trzeba mieć talent?

Postprzez Kalina » 29 sty 2015, 19:36

Hej! Super pomysł na domowy budżet i te trudności początkowe nie powinny Cie zniechęcać! Pomyśl, że również nauka pieczenia to samodyscyplina i doskonalenie, które wymaga czasu, podobnie, jak fakt, że oszczędności też rosną stopniowo. A rodzina? Na pewno będzie dumna, nawet jeśli początki są dla wszystkich "trudne" ;)
Moja siostra to urodzony talent, jeśli chodzi o wypieki i podesłała mi dla Ciebie takie porady: http://duzarodzina.pl/kulinaria/784-o-c ... -wyjatkowe , które możesz szybko wcielić w życie. No i przede wszystkim - głowa do góry!!! Rzymu też od razu nie zbudowano!!!
Kalina
 
Posty: 194
Dołączył(a): 20 paź 2014, 12:02

Re: Czy do pieczenia trzeba mieć talent?

Postprzez Diana21 » 30 sty 2015, 13:01

do pieczenia nie trzeba mieć talentu, ale wtedy trzeba dużo ćwiczyć, głowa do góry, w końcu wyjdzie pyszny chlebek;) ja też nie mam jakiegoś dużego talentu, ale staram się piec najlepiej jak umiem i jakoś to idzie;D
Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić. - Pratchett
Avatar użytkownika
Diana21
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2015, 21:15

Re: Czy do pieczenia trzeba mieć talent?

Postprzez mania » 17 lut 2015, 11:59

Według mnie trzeba mieć choć trochę talentu... oczywiście, że doświadczenie jest szalenie ważne, ale talent też... ja np. lubię gotować imyślę że jako tako mi to wychodzi, ale piec nie lubię i nie umiem;(
mania
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 lut 2015, 11:49

Re: Czy do pieczenia trzeba mieć talent?

Postprzez jasny » 08 mar 2015, 18:00

talent do wszystkiego jest potrzebny, nie trzeba jednak się załamywać. Braki wtedy możemy z powodzeniem zastąpić pracą. Bardzo ważna rolę, odegrać może dobry nauczyciel :)
jasny
 
Posty: 267
Dołączył(a): 20 mar 2014, 20:50

Re: Czy do pieczenia trzeba mieć talent?

Postprzez Michalina68 » 14 mar 2015, 20:45

myślę że jak się ma odpowiednią motywację i dużo się w to wkłada serca to talent jest sprawą drugorzędną i można się bez niego obejść.. w każdym razie na pewno nie warto się przejmować jego brakiem:)
Michalina68
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 wrz 2014, 18:35


Powrót do Dyskusje niezwiązane z prowadzeniem firmy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość