Forum biznesowe

Sklep internetowy z pościelą

Masz pomysł na biznes? Podziel się nim z nami. Wydaje Ci się, że masz plan, ale nie jesteś pewien, w jaki sposób go zrealizować? Nie martw się. Na tym forum na pewno Ci doradzimy.

Sklep internetowy z pościelą

Postprzez Jake » 11 lip 2011, 14:16

Witam, już co nieco napisałem o moim pomyśle w przedstaw się, ale tutaj się rozpiszę.
Chcę rzucić pracę na etacie (ale dopiero jak rozkręcę biznes) i zrobić swój sklep internetowy, i sprzedawać pościel.
Tylko nie wiem, jak się za to zabrać. Poniżej moje pytania:
1. Rozumiem, że muszę założyć działalność gospodarczą już na początek?
2. Ile kosztuje skrypt sklepu internetowego? Czy są jakieś darmowe rozwiązania?
3. Jak mocny musi być serwer, żeby taki sklep utrzymać?
4. Skąd brać towar?
5. Jak się wypromować, żeby ludzie wiedzieli, że mój sklep istnieje?
6. Jak sprawić, żeby klienci chcieli coś kupować w tym moim sklepie?
Jake
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:05

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez Janusz » 11 lip 2011, 14:30

dlaczego akurat pościel?
Janusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:08

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez Jake » 11 lip 2011, 14:32

bo pracuję w małym sklepie, w którym sprzedaję pościel, koce, narzuty i firany/zasłony, więc na tej branży się znam.
Jake
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:05

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez Krzys_St » 11 lip 2011, 14:51

1. Jak tylko zaczniesz sprzedawać, musisz mieć działalność
2. Są darmowe - prestashop - ale nie wiem jak to zdaje egzamin, generalnie tu za bardzo się nie znam.
3. nie wiem niestety
4. od producentów, szukaj szukaj
5. pozycjonowanie i marketing internetowy
6. strona musi budzić zaufanie
Krzys_St
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 maja 2011, 14:36

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez Majka » 13 lip 2011, 14:38

3. To zależy od tego ile masz odwiedzin miesięcznie, jak dużo zżera skrypt sklepu internetowego, a także od ilości ciężkiej grafiki na stronie, która potrafi szybko zużyć transfer. Generalnie na początek taki sklep internetowy uniesie każdy hosting już za jakieś 20 złotówek miesięcznie.
5. Pozycjonowanie i AdWords
Avatar użytkownika
Majka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 10 maja 2011, 12:27

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez Jake » 25 lip 2011, 14:21

Dobra. Nie czekałem długo i gdy tylko otworzyli możliwość rejestracji firmy przez internet - zrobiłem to. Na razie jeszcze nie rzucam etatu, ale zaczynam.
Zleciłem dostosowanie darmowego skryptu sklepów internetowych Presta do moich oczekiwań. Wyłapałem kontakty z producentami pościeli i ruszam z koksem.
Teraz już oficjalnie można mój temat przenieść z pomysłów na biznes do naszych biznesów!
Trzymajcie kciuki
Jake
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11 lip 2011, 14:05

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez Marzena » 01 sie 2011, 15:12

nie chce gasic Twojego zapału, ale ja przygotuj się na ciężką pracę związaną z rozkręceniem działalności i raczej marne zyski, nie radziłabym dlatego porzucać dotychczasowej pracy
mimo tego, trzymam kciuki i zycze wytrwałosci :)
Marzena
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2011, 13:51

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez e-B2B.org » 22 wrz 2011, 12:41

Nie jest powiedziane,że biznes napewno nie wypali. Wręcz przeciwnie: przy odrobinie szczęście,kapitału i dobrej reklamie może się udać. Wiadomo,że trzeba połączyć to z allegro bo to niemal podstawa. Kilka ciekawych rowiązań masz na portalu e-B2B.org zajrzyj tam.
www.e-B2B.org - nowoczesny portal biznesowy.
e-B2B.org
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 wrz 2011, 11:54

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez karolwielki » 22 wrz 2011, 14:43

Ale na tym waszym portalu nie ma niczego konkretnego - widać, że treści tam tyle co kot napłakał. Może więc lepiej poczekać z marketingiem, aż go rozkręcicie? Taka mała sugestia, nie ma chyba sensu robić ludzi w balona ;)

A co do Allegro, to mylisz się - wcale nie musi być podstawą. Jak zainwestujesz w pozycjonowanie to od klientów się nie opędzisz - jeśli oczywiście będziesz wysoko. A przy Allegro i prowizje trzeba płacić i nie każdy mu ufa, wbrew pozorom.
Avatar użytkownika
karolwielki
 
Posty: 70
Dołączył(a): 10 maja 2011, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklep internetowy z pościelą

Postprzez BigBoss » 30 mar 2012, 10:09

Nie zgodzę się z przedmówcą. Po pierwsze choć pozycjonowanie jest ważne to jednak tylko duże rozpoznawalne markowe sklepy mogą prowadzić sprzedaż poza allegro, szczególnie w takich działach jak sprzedaż bielizny. Kwestionowanie siły allegro w sprzedaży internetowej pościeli nie jest dobrą radą. Po drugie sklep internetowy jest dużo droższą imprezą niż allegro. Najlepszym rozwiązaniem dla młodego przedsiębiorcy jest założenie własnej strony (oczywiście wypozycjonowanie jej) z przekierowaniem sprzedaży na allegro.
A co chcesz konkretnego na platformie b2b, podstawą funkcjonowania platformy jest pośrednictwo, to jest platforma, a nie zwykły portal, dla kogoś kto korzysta z takich portali akurat ten jest przejrzysty.
BigBoss
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 mar 2012, 09:34

Następna strona

Powrót do Pomysł na biznes



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


cron