Forum biznesowe

Franczyza, biznes dla odważnych?

Masz pomysł na biznes? Podziel się nim z nami. Wydaje Ci się, że masz plan, ale nie jesteś pewien, w jaki sposób go zrealizować? Nie martw się. Na tym forum na pewno Ci doradzimy.

Franczyza, biznes dla odważnych?

Postprzez Lemma » 14 sty 2016, 11:09

Witam Forumowiczów. Założyłam tu konto, aby zasięgnąć porady. Chciałabym wejść w biznes franczyzowy (usługi dla firm). Mam odpowiednią gotówkę i pomysł. Czy waszym zdaniem franczyza jest bezpieczna? Zauważyłam, że ostatnioe lata to rozkwit tej formy działalności. Czy ktoś z was może powiedzieć, na co zrwócić uwagę zakładając taki biznes?
Lemma

Re: Franczyza, biznes dla odważnych?

Postprzez Maturi80 » 20 sty 2016, 10:39

Według mnie nie ma czegoś takiego jak bezpieczny biznes. Jeżeli w coś inwestujemy to nikt nam nie może dać gwaracncji, że pieniądze się zwrócą. Nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę, ale wiem, że należy mieć głowę pełną pomysłów i trochę szczęścia.
Jestem cieniem w twoim życiu, ty w moim znaczysz o wiele więcej i to mnie boli.
Maturi80

Postprzez Zborka » 02 lut 2016, 15:53

Maturi80 napisał(a):Według mnie nie ma czegoś takiego jak bezpieczny biznes. Jeżeli w coś inwestujemy to nikt nam nie może dać gwaracncji, że pieniądze się zwrócą. Nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę, ale wiem, że należy mieć głowę pełną pomysłów i trochę szczęścia.

Znam kilka osób, które prowadzą różne biznesy franczyzowe i generalnie dają radę. Trzeba brać pod uwagę to, żeby mieć uczciwe warunki współpracy, zapewnioną pomoc. To jest moim zdaniem mega ważne, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Np. Mail Boxes jest franczyzą, która mogłaby pasować do Twoich zainteresowań. Może odezwij się do nich?
Zborka

Postprzez leroy700 » 03 lut 2016, 22:40

Zborka napisał(a):
Maturi80 napisał(a):Według mnie nie ma czegoś takiego jak bezpieczny biznes. Jeżeli w coś inwestujemy to nikt nam nie może dać gwaracncji, że pieniądze się zwrócą. Nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę, ale wiem, że należy mieć głowę pełną pomysłów i trochę szczęścia.

Znam kilka osób, które prowadzą różne biznesy franczyzowe i generalnie dają radę. Trzeba brać pod uwagę to, żeby mieć uczciwe warunki współpracy, zapewnioną pomoc. To jest moim zdaniem mega ważne, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Np. Mail Boxes jest franczyzą, która mogłaby pasować do Twoich zainteresowań. Może odezwij się do nich?

Fajnie, dzięki :)
Kwiat – to pąk wiśni, mężczyzna – to samuraj.
leroy700

Postprzez jeti98 » 13 lut 2016, 04:35

Też zastanawiam się nad franczyzą. Myślałem, by otworzyć kawiarenkę z kawą na wynos. Znalazłem w necie sieć takich kafejek działających w kraju http://coffeeloffee.pl/ i z tego co widziałem istnieje już kilka z nich w kraju. Zaletą franczyzy jest pomoc w oparciu o współpracę i umowę z nowym "klientem". Akurat tutaj taką kafejkę można otworzyć już na 6 m2, więc opłaty raczej nie były by duże. Firma oferuje bezpłatne szkolenie z baristą oraz pomoc menadżerską. Z tego co tam wyczytałem, nie trzeba być jakoś w tym "temacie" - wszystkiego można się właśnie nauczyć. Podoba mi się ten biznes, ale muszę zastanowić się, czy to przejdzie w moim mieście. Jak na razie nie słyszałem by coś podobnego zaistniało tak więc szansa jest. Może ktoś jeszcze się wypowie ? :)
jeti98

Postprzez adam497 » 16 maja 2016, 10:36

Mi wydaje się, że biznes w oparciu o gotowy i sprawdzony model jakim jest franczyza powoduje, że na starcie jesteśmy trochę bardziej spokojniejsi, a co za tym idzie, możemy skupić się na pracy a nie główkowaniu "co i jak" . Jestem smakoszem pizzy od najmłodszych lat, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad otwarciem własnej pizzerii, ale właśnie mam obawy. Natknąłem się też na model franczyzowy http://www.piramidpizza.pl/ - pizza w kształcie rożka i głęboko zastanawiam się, czy nie zacząć.
adam497

Postprzez zeltar » 16 maja 2016, 11:33

Przedmówca ma rację, franczyza to sprawdzona marka i model firmy, który już funkcjonuje na rynku i jeśli ktoś decyduje się na franczyzę to rozumiem, że sprawdził popularność tej marki, jak to wszystko działa i jakie ma szanse powodzenia.
zeltar

Postprzez hann » 16 maja 2016, 22:48

Przy ty, koszty wejścia nie są tak wysokie, jak gdyby zakładać taką samą firmę od zera. Sporo know-how dostajemy również od tej drugiej firmy. A samych takich ofert jest wiele np. http://www.rybkodajnia.pl/
hann

Postprzez Niestrzu » 17 maja 2016, 08:02

Wszystko zależy od jakiej firmy. Generalnie znam ludzi, którzy prowadzą takie interesy i sprawdza się to różnie. W sumie nie ma reguły, jak masz pomysł i odpowiednie kontakty to lepiej tworzyć swoją markę.
Niestrzu

Postprzez hering » 17 maja 2016, 20:59

Każdy własny biznes to trochę loteria i pomysł dla odważnych. Zależy od warunków ale też ciężkiej pracy. Ja na swoim przykładzie powiem, że otwierałem franczyzę z siecią kawiarni http://www.coffeeloffee.pl/
Może milionerem nie jestem ale spokojnie wystarczy na wszystko, co trzeba, a kawiarnia nieźle prosperuje. Zakładałem przy wkładzie własnym powyżej 20 tyś, a mam lokal niecałe 10 mkw. Do tego opłata franczyzowa comiesięcznie wynosi mnie 500 zł. Niezbyt wygórowane koszty, a sam sobie jestem szefem.
hering

Następna strona

Powrót do Pomysł na biznes