Forum biznesowe

Najlepsza franczyza?

To forum, na którym możesz pisać, aby nawiązać współpracę biznesową na zasadzie franczyzy lub jakąkolwiek inną.

Najlepsza franczyza?

Postprzez comepr0 » 15 wrz 2012, 23:09

Witam
Jaka jest wg Was najlepsza branża franczyzowa? W której można najlepiej zarobić itd.
poprosze o odpowiedzi!
Zapraszam do skorzystania z audiobook potop który pomoże Ci we wszystkim!
comepr0

Re: Najlepsza franczyza?

Postprzez Maciey » 05 kwi 2014, 19:37

Nie wiem jaka jest najlepsza, to chyba trzeba dopasować do swoich umiejętności i zainteresowań. Ja myślę o agencji ubezpieczeniowej pod szyldem CUK. Te warunki wydają mi się korzystne http://cuk.pl/wspolpraca/otworz_placowke_cuk#informacje_dla_Partnera
Maciey

Postprzez szczeart » 03 maja 2014, 11:35

Generalnie, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każda jest dobra. Wszystko zależy od umiejętności, zainteresowań i możliwości finansowych (są taki, gdzie trzeba "włożyć" kilkaset tysięcy złotych, ale są i takie, gdzie wystarczy 10000 jako koszt szkolenia). Dla inresujących się internetem - polecam pozycjonowanie (firma EUROBRAND)
Porady prawne: prawo spadkowe, rozwód, prawo administracyjne, prawo cywilne - radca prawny Kraków - kancelaria Izabeli Tutro.
szczeart

Postprzez Rado » 02 cze 2014, 19:20

Na pewno jak się wiązać to z firmą znaną i renomowaną. CUK te warunki spełnia. Warto też zorientować się jak wygląda wsparcie na jakie może liczyć partner. Co do branży to ubezpieczenia wydają mi się intratnym zajęciem , w końcu każdy chociażby auto ubezpiecza.
Rado

Postprzez niespiewnocy » 18 lip 2014, 11:53

A wg mnie jeśli chodzi o franczyzę, to dobrą branżą jest gastronomia. Generalnie gastronomia sama w sobie jest takim obszarem, który był, jest i będzie obecny na rynku przez całą historię ludzkości :) Co za tym idzie- biznes nie może nie wypalić, trzeba tylko wybrać dobrą markę. Jeśli planujesz otwierać firmę teraz i masz kapitał na start, to możesz się zorientować w ofercie np Subwaya. Z tego co mi wiadomo, mają całkiem przystępne warunki i bez jaakichś kosmicznych wymagań odnośnie lokalizacji (jak to jest np w przypadku McDonalda).
niespiewnocy

Postprzez Riczbicz » 18 lip 2014, 14:22

niespiewnocy napisał(a):A wg mnie jeśli chodzi o franczyzę, to dobrą branżą jest gastronomia. Generalnie gastronomia sama w sobie jest takim obszarem, który był, jest i będzie obecny na rynku przez całą historię ludzkości :) Co za tym idzie- biznes nie może nie wypalić, trzeba tylko wybrać dobrą markę. Jeśli planujesz otwierać firmę teraz i masz kapitał na start, to możesz się zorientować w ofercie np Subwaya. Z tego co mi wiadomo, mają całkiem przystępne warunki i bez jaakichś kosmicznych wymagań odnośnie lokalizacji (jak to jest np w przypadku McDonalda).

Oczywiście, tylko mają kosmiczne warunki jeśli chodzi o miesięczny haracz za markę ;)
Riczbicz

Postprzez niespiewnocy » 21 lip 2014, 14:27

Riczbicz napisał(a):
niespiewnocy napisał(a):A wg mnie jeśli chodzi o franczyzę, to dobrą branżą jest gastronomia. Generalnie gastronomia sama w sobie jest takim obszarem, który był, jest i będzie obecny na rynku przez całą historię ludzkości :) Co za tym idzie- biznes nie może nie wypalić, trzeba tylko wybrać dobrą markę. Jeśli planujesz otwierać firmę teraz i masz kapitał na start, to możesz się zorientować w ofercie np Subwaya. Z tego co mi wiadomo, mają całkiem przystępne warunki i bez jaakichś kosmicznych wymagań odnośnie lokalizacji (jak to jest np w przypadku McDonalda).

Oczywiście, tylko mają kosmiczne warunki jeśli chodzi o miesięczny haracz za markę ;)

@Riczbicz o czym mówisz? W broszurze, którą od nich dostałem jest zapis o tym, że:
"Franczyzobiorca jest zobowiązany do wnoszenia opłaty licencyjnej w wysokości 8% oraz opłaty na rzecz funduszu marketingowego" Chodzi Ci o to? Ale biorąc pod uwagę to, że jest to największa sieć franczyzowa na świecie to chyba nie jest dużo? Plus to, że w zamian organizują szkolenia, zajmują się wystrojem lokalu, pomagają przy zamówieniu wyposażenia i w negocjacji ceny wynajmu, zajmują się promocją całej sieci jak i poszczególnych lokali itp.

To, że płacę za to że działam na licencji znanej marki to wiem i zdaję sobie z tego sprawę, ale dla mnie jest to i tak o wiele bezpieczniejsza i bardziej korzystna opcja niż start teraz z czymś zuepłnie nowym, w co i tak będę musiał zainwestować kupę kasy, a jeszcze przy tym nie mam żadnej pewności czy się przyjmie czy okaże klapą. Tutaj mam już sprawdzony pomysł na biznes i znaną markę.
niespiewnocy

Postprzez Riczbicz » 24 lip 2014, 13:37

niespiewnocy napisał(a):
@Riczbicz o czym mówisz? W broszurze, którą od nich dostałem jest zapis o tym, że:
"Franczyzobiorca jest zobowiązany do wnoszenia opłaty licencyjnej w wysokości 8% oraz opłaty na rzecz funduszu marketingowego" Chodzi Ci o to? Ale biorąc pod uwagę to, że jest to największa sieć franczyzowa na świecie to chyba nie jest dużo? Plus to, że w zamian organizują szkolenia, zajmują się wystrojem lokalu, pomagają przy zamówieniu wyposażenia i w negocjacji ceny wynajmu, zajmują się promocją całej sieci jak i poszczególnych lokali itp.

To, że płacę za to że działam na licencji znanej marki to wiem i zdaję sobie z tego sprawę, ale dla mnie jest to i tak o wiele bezpieczniejsza i bardziej korzystna opcja niż start teraz z czymś zuepłnie nowym, w co i tak będę musiał zainwestować kupę kasy, a jeszcze przy tym nie mam żadnej pewności czy się przyjmie czy okaże klapą. Tutaj mam już sprawdzony pomysł na biznes i znaną markę.

Ulotka to jedno, realia to drugie ;) Znajomy przedsiębiorca otwarł w centrum miasta na dość uczęszczanej ulicy jakieś ponad dwa lata temu lokal, przychód wynosił w granicach 350-400 tysięcy, z tego musiał odsypać marce 75 kafli ;)
Riczbicz

Postprzez niespiewnocy » 08 sie 2014, 07:56

Riczbicz napisał(a): Ulotka to jedno, realia to drugie ;) Znajomy przedsiębiorca otwarł w centrum miasta na dość uczęszczanej ulicy jakieś ponad dwa lata temu lokal, przychód wynosił w granicach 350-400 tysięcy, z tego musiał odsypać marce 75 kafli ;)

W porządku, 75kafli to niemało, ale przecież nie płacisz za nic. Płacisz za markę i renomę i za to, że nie musisz zajmować się promowaniem własnej marki. Subwaya wszyscy znają, ich lokal jest w każdym dużym Polskim mieście, że już nie wspomnę o zagranicy. Osobiście wolę odpalić tyle firmie, ale mieć pewny i stały dochód, który nie będzie niewypałem, niż głowić się nad tym, czy uda mi się wypromować swoją knajpę, czy też niekoniecznie. Takie są zasady franczyzy, płacić nikt nigdy nie chce, ale nie oszukujmy się, prowadzenie opłacalnego biznesu wiąże się też co jakiś czas z kosztami.
Zresztą z tego co się dowiadywałem, teraz w Subwayu można dostać zwrot połowy kosztów licencji jeśli otworzy się ich lokal w ciągu roku.
niespiewnocy

Postprzez Maciey » 31 sie 2014, 12:04

Rado napisał(a):Na pewno jak się wiązać to z firmą znaną i renomowaną. CUK te warunki spełnia. Warto też zorientować się jak wygląda wsparcie na jakie może liczyć partner. Co do branży to ubezpieczenia wydają mi się intratnym zajęciem , w końcu każdy chociażby auto ubezpiecza.

No właśnie tu to wsparcie jest spore,na stronie mają takie informacje:
"Udostępniamy ofertę rynkową 30 Towarzystw z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych, życiowych czy majątkowych
Partner otrzymuje dostęp do autorskiego programu komputerowego wspomagającego sprzedaż ubezpieczeń.
Partner otrzymuje system informatyczny upraszczający procedurę rozliczania zawartych umów
Zapewniamy ochronę ubezpieczeniową pod skrzydłami jednej polisy OC multiagenta
Oddziały Partnerów biorą udział w ogólnopolskich kampaniach reklamowych organizowanych przez centralę CUK
Zapewniamy dostęp do tańszych materiałów reklamowych - ulotki, bannery
Dane teleadresowe placówki partnerskiej zamieszczamy w serwisie internetowym CUK
Udzielamy pomocy organizacyjnej oraz wspieramy Partnerów w kontaktach. Przypominamy klientom o kończących się umowach polis
Nie pobieramy żadnych opłat licencyjnych"

Wysłałem swoją aplikację i jestem umówiony na spotkanie, chcę dopytać o te warunki.
Maciey

Następna strona

Powrót do Franczyza i współpraca biznesowa